منوی دسته بندی

سبد خرید شما خالی است.

آموزش روش صحيح ضدعفونی و تمیز کردن اپل واچ (Iwatch)

آیا اشکالی ندارد که از مواد ضدعفونی‌کننده بر روی اپل واچ خود استفاده کنم؟

با استفاده از یک دستمال مرطوب حاوی 70 درصد ایزوپروپیل الکل یا دستمال‌های ‌مرطوب و ضدعفونی‌کننده، می‌توانید به‌آرامی سطوح خارجی اپل واچ خود و بندهای با طرح ورزشی «سولو لوپ»، «نایک» یا بند فلزی آن را پاک کنید. از مواد ضدعفونی‌کننده و سفید‌کننده بر روی بندهای پارچه‌ای یا چرمی خودداری کنید. از واردشدن رطوبت در هرکدام از روزنه‌های ساعت جلوگیری کرده و اپل واچ خود را در هیچ ماده تمیز‌کننده‌ای فرو نبرید. به‌ویژه اگر بیماری‌های آلرژیکی یا حساسیت‌های پوستی داشته باشید.

چگونه اپل واچ را تمیز کنیم؟

اپل واچ خود را تمیز و خشک نگه دارید. صابون‌ها، محصولات تمیزکننده، مواد ساینده، هوای فشرده، تمیز‌سازی اولتراسونیک و منابع حرارتی خارجی می‌توانند باعث آسیب‌دیدن اپل واچ‌ها شوند و نباید در رابطه با این نوع ساعت‌ها از آنها استفاده کنید.

برای تمیز‌کردن اپل واچ خود، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. اپل واچ خود را خاموش کرده و آن را از شارژر جدا کنید.

۲. در صورتی که بند اپل واچ شما چرمی است، آن را از ساعت جدا کنید.

۳. «ساعت مچی اپل» خود را با پارچه‌ای لطیف و بدون پرز تمیز کنید. در صورت لزوم، پارچه را کمی با آب مرطوب کنید یا این‌که می‌توانید اپل واچ خود را به‌مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه در زیر جریان کم‌سرعت و آرام آب گرم و تازه نگه دارید. از صابون و سایر محصولات تمیزکننده نباید استفاده کنید.

۴. اپل واچ خود را بصورت کامل با پارچه‌ای لطیف و بدون پرز خشک کنید.

* فرآیند تولید اپل واچ، در عین استفاده از به‌روزترین فناوری‌ها به‌منظور رقم‌زدن بهترین «تجربه استفاده از محصول» برای مشتریان، همراه با نهایت توجه و دقت است. به‌منظور اطمینان از حفظ و نگهداشت تمامی عملکرد‌های ساعت و همچنین پرداخت (روکش‌کاری) یک‌دست قاب و اجزای خارجی، شرکت اپل صاف‌کاری و صیقل‌کاری ساعت با مواد ساینده را توصیه نمی‌کند.

چگونه دکمه چرخان Digital Crown اپل واچ را تمیز و خشک کنیم؟

در صورتی که دکمه چرخان اپل واچ یا همان Digital Crown گیر کند یا از جای خود تکان نخورد، وجود مواد زاید در روزنه آن را بررسی کرده و اپل واچ را با دستمال پاک کنید. اگر در اطراف دکمه چرخان موادی مانند گرد و غبار یا مواد لوسیون‌مانند پیدا کردید، برای تمیز‌کردن آن مراحل زیر را دنبال کرده و در صورت لزوم مجدداً تکرار کنید:

گیر کردن دکمه چرخان اپل واچ

۱. اپل واچ خود را خاموش کرده و آن را از شارژر جدا کنید.

۲. در صورتی که بند ساعت مچی شما چرمی است، آن را جدا کنید.

۳. دکمه چرخان «تاج دیجیتالی» را به‌مدت 10 تا 15 ثانیه در زیر جریان آب شیرین و گرم شیر نگه دارید. از صابون و سایر محصولات تمیز‌کننده استفاده نکنید.

۴. دکمه چرخان را به‌طور مداوم چرخانده و فشار دهید تا جریان آب از بین فضای کوچک بین دکمه و بدنه ساعت عبور کند.

۵. اپل واچ خود را با یک پارچه جاذب آب و بدون پرز خشک کنید. از کشیدن دستمال و زدودن هرگونه آب از روی سطح دکمه چرخان، فضای بین دکمه چرخان و قاب ساعت و همچنین سطوح اطراف آن اطمینان حاصل کنید.

چگونه بند اپل واچ را تمیز کنیم؟

پیش از تمیزکاری، بند «ساعت مچی اپل» را جدا کنید. کاربرد این اطلاعات تنها در تمیز‌کاری بندهای با مارک اپل است. برای تمیز‌کاری انواع دیگر بندها، اطلاعات ارائه‌شده همراه با این بند‌ها را مطالعه  و اجرا کنید.

برای بندهای چرمی:

۱. بخش‌های چرمی بندها را با پارچه‌ای لطیف و بدون پرز تمیز کنید. در صورت لزوم، پارچه را کمی با آب مرطوب کنید.

۲. بندهای چرمی را با آب خیس نکنید. این بندها ضدآب نیستند.

۳. پیش از متصل‌کردن بند به اپل واچ، اجازه‌دهید که بند کاملاً خشک شود. بندهای چرمی را در معرض تابش مستقیم آفتاب یا دما و رطوبت بالا قرار ندهید.

برای بندهای با طرح ورزشی «سولو لوپ» و «نایک»:

۱. بند را با پارچه‌ای لطیف و بدون پرز تمیز کنید. در صورت لزوم، پارچه را کمی با آب مرطوب کنید. برای تمیزکاری این بندها، می‌توانید از صابون‌های دست‌شویی ملایم و غیر حساسیت‌زا نیز استفاده کنید.

۲. پیش از متصل‌کردن بند به «ساعت مچی اپل»، آن را با پارچه‌ای لطیف و بدون پرز خشک کنید.

برای همه بندها و سگک‌ها دیگر:

۱. بند را با پارچه‌ای لطیف و بدون پرز تمیز کنید. در صورت لزوم، پارچه را با کمی آب مرطوب کنید.

۲. پیش از متصل‌کردن بند به اپل واچ، آن را با پارچه‌ای لطیف و بدون پرز خشک کنید.

* چرم  طبیعی معمولاً پس از مدتی استفاده، سایش‌هایی طبیعی به خود می‌گیرد و حالتی پتیناژ مانند پیدا خواهد کرد. همچنین ممکن است چرم به‌علت قرارگرفتن در معرض موادی مانند عطرها، مواد دافع حشرات، روغن‌ها یا لوسیون‌ها تغییر رنگ دهد. رنگ اپل واچ و بند آن ممکن است به‌مرور زمان تغییر کرده یا از میان برود.

نکاتی برای جلوگیری از تحریک پوستی یا برای وضعیتی که در آن، استفاده‌کننده از اپل واچ دارای آلرژی یا حساسیت پوستی است

  • به‌دست‌کردن «ساعت مچی اپل» با اندازه‌ای مناسب (نه خیلی تنگ، نه خیلی گشاد و با حفظ فضا برای تنفس پوست) باعث حفظ راحتی شما می‌شود.
  • تمیز و خشک نگه‌داشتن «ساعت مچی اپل»و بندهای آن (و همچنین پوست) باعث افزایش راحتی شما و جلوگیری از وارد‌آمدن آسیب طولانی‌مدت به «ساعت مچی» می‌شود. رعایت این امر به‌ویژه پس از انجام تمرینات ورزشی یا قرارگیری در معرض مایعاتی مانند عرق بدن، صابون، کرم ضد آفتاب و لوسیون‌ها که  به‌طور بالقوه می‌توانند باعث تحریکات پوستی شوند بسیار مهم است.
  • «ساعت مچی اپل» و بند مناسبی را انتخاب کنید. در صورتی که به موادی مانند فلزات یا پلاستیک‌ها آلرژی یا حساسیت دارید، مواد سازنده هر کدام از انواع اپل واچ و بند‌هایشان را بررسی کنید.

امیدوارم مطالب مفیدی را ارائه داده باشیم.

تهیه شده توسط تیم خانه دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.